Next week games (24/10 – 30/10)

Monday 24
順位戦A級 羽生善治 x 稲葉陽
Jun’i Tournament Habu Yoshiharu Inaba Akira
王位戦 予選 橋本崇載 x 野月浩貴
Oui Tournament Hashimoto Takanori Nozuki Hirotaka
勝又清和 x 八代弥
Katsumata Kiyokazu Yashiro Wataru
女流名人戦 挑決リーグ 中井広恵 x 山口恵梨子
Women’s Meijin Tournament Nakai Hiroe Yamaguchi Eriko
Tuesday 25
竜王戦6組 昇決 田丸昇 x 門倉啓太
Ryuuou Tournament Tamaru Noboru Kadokura Keita
順位戦C級1組 島朗 x 安用寺孝功
Jun’i Tournament Shima Akira Anyouji Takanori
杉本昌隆 x 永瀬拓矢
Sugimoto Masataka Nagase Takuya
高橋道雄 x 泉正樹
Takahashi Michio Izumi Masaki
北島忠雄 x 南芳一
Kitajima Tadao Minami Yoshikazu
佐々木勇気 x 高野秀行
Sasaki Yuuki Takano Hideyuki
村田顕弘 x 田中寅彦
Murata Akihiro Tanaka Torahiko
阿部健治郎 x 大石直嗣
Abe Kenjirou Oishi Tadashi
高崎一生 x 塚田泰明
Takazaki Issei Yorimoto Nana
千葉幸生 x 金井恒太
Chiba Sakio Kanai Kouta
片上大輔 x 真田圭一
Katagami Daisuke Sanada Keiichi
富岡英作 x 堀口一史座
Tomioka Eisaku Horiguchi Kazushiza
宮田敦史 x 近藤正和
Miyata Atsushi Kondou Masakazu
豊川孝弘 x 千田翔太
Toyokawa Takahiro Chida Shouta
長沼洋 x 日浦市郎
Naganuma Hiroshi Hiura Ichirou
横山泰明 x 福崎文吾
Yokoyama Hiroaki Fukusaki Bungo
平藤真吾 x 佐藤秀司
Hirafuji Shingo Satou Shuuji
小林裕士 x 阪口悟
Kobayashi Hiroshi Sakaguchi Satoru
宮本広志 x 青嶋未来
Miyamoto Hiroshi Aoshima Mirai
王座戦 一次予選 室岡克彦 x 三枚堂達也
Ouza Tournament Murooka Katsuhiko Sanmaidou Tatsuya
銀河戦 Gブロック 都成竜馬 x 鈴木肇アマ
Ginkagawa Tournament Tonari Ryuuma Suzuki Hajime
Wednesday 26
竜王戦4組 昇決 中村修 x 西川和宏
Ryuuou Tournament Nakamura Osamu Nishikawa Kazuhiro
順位戦A級 深浦康市 x 広瀬章人
Jun’i Tournament Fukaura Kouichi Hirose Akihito
王座戦 一次予選 小林宏 x 中村亮介
Ouza Tournament Kobayashi Hiroshi Nakamura Ryousuke
遠山雄亮 x 高野智史
Tooyama Yuusuke Takano Satoshi
棋聖戦 二次予選 先崎学 x 藤井猛
Kisei Tournament Senzaki Manabu Fujii Takeshi
棋聖戦 二次予選 阿部隆 x 畠山成幸
Kisei Tournament Abe Takashi Hatakeyama Naruyuki
女流王座戦 第1局 加藤桃子 x 里見香奈
Womens Ousho Tournament Katou Momoko Satomi Kana
マイナビ女子オープン 本戦 甲斐智美 x 渡部愛
Mynavi Open Kai Tomomi Watanabe Mana
Thursday 27
竜王戦 第2局 渡辺明 x 丸山忠久
Ryuuou Tournament Watanabe Akira Maruyama Tadahisa
竜王戦5組 昇決 藤森哲也 x 渡辺大夢
Ryuuou Tournament Fujimoru Tetsuya Watanabe Hiromu
順位戦B級1組 松尾歩 x 谷川浩司
Jun’i Tournament Matsuo Ayumu Tanigawa Kouji
木村一基 x 阿久津主税
Kimura Kazuki Aku Tsuchikara
久保利明 x 飯島栄治
Kubo Toshiaki Iijima Eiji
橋本崇載 x 山崎隆之
Hashimoto Takanori Yamasaki Takayuki
畠山鎮 x 糸谷哲郎
Hatakeyama Mamoru Itodani Tetsurou
王位戦 予選 中川大輔 x 佐藤和俊
Oui Tournament Nakagawa Daisuke Satou Kazutoshi
銀河戦 Hブロック 近藤誠也 x 普久原 安アマ
Ginkagawa Tournament Kondou Seiya Fukuhara Yasu